Kožené nohavice. Všetko, čo o nich potrebujete vedieť Zanechať komentár

Ak máte radi nadčasový vzhľad a bezkonkurenčnú úroveň pohodlia, ktoré ponúka kožená bunda, možno by ste mali do svojho šatníka zaradiť kožené nohavice. Aj keď existujú už viac ako storočie, kožené nohavice zaznamenali v posledných rokoch silný návrat. Ponúkajú rovnaké vlastnosti ako iné kožené odevy vrátane búnd, pričom v tomto procese poskytujú jedinečnú a módnu alternatívu k tradičným džínsom a nohaviciam. Ale aj keď ste už kožené nohavice videli, pravdepodobne o nich neviete všetko.

  1. Vytvarujú sa do tvaru vášho tela

    Kožené nohavice ponúkajú priliehavý vzhľad vďaka elastickým a pružným vlastnostiam kože. Pri nosení sa prispôsobia tvaru vášho tela a v podstate priliehajú k pokožke. V dôsledku toho budete vyzerať štíhlejšie a chudšie. Z vášho tela neodchádza žiadna prebytočná látka alebo materiál. Kožené nohavice sa skôr nosia priamo na koži, aby vytvorili štíhlejší a tenší vzhľad. Už len toto je dostatočný dôvod pre mnohých módnych mužov a žien, aby do svojho outfitu zaradili kožené nohavice.

  2. Sú super teplé

    Proti chladnému zimnému počasiu môžete bojovať nosením kožených nohavíc. Nie je žiadnym tajomstvom, že džínsy sú najobľúbenejším typom nohavíc. Ich džínsový dizajn je odolný, pohodlný a štýlový. Bohužiaľ, džínsy neponúkajú veľa tepla ani ochrany pred chladným počasím. Ak žijete v oblasti, ktorá je počas zimy obzvlášť chladná, zvážte nosenie kožených nohavíc. Vďaka svojej koženej konštrukcii ponúkajú bezkonkurenčnú úroveň tepla v porovnaní s inými nohavicami.

  3. Nie všetci sú si rovní

    Nie všetky kožené nohavice sú rovnaké. Niektoré obchody predávajú lacné kožené nohavice, ktoré vôbec nie sú vyrobené z pravej kože. V skutočnosti sú vyrobené z materiálu podobného plastu známeho ako umelá koža. Nohavice z umelej kože vo všeobecnosti stoja menej ako nohavice z pravej kože, ale ako sa hovorí, „dostanete, za čo zaplatíte“, platí. Bez konštrukcie z pravej kože neponúkajú nohavice z umelej kože rovnaké výhody ako ich autentické náprotivky. Neprispôsobia sa úplne tvaru vášho tela, ani neponúkajú vynikajúcu úroveň tepla.

  4. Môžete ich urobiť odolnými voči vode

    Kožené nohavice zvyčajne nie sú odolné voči vode. Keď sú vystavené vode, absorbujú časť vlhkosti do svojich pórov. Svoje kožené nohavice však môžete urobiť odolnými voči vode len s trochou práce. V zásade by ste mali na povrch nohavíc naniesť ochranný vosk na kožu. Vosk na kožu sa zvyčajne používa na vytvorenie lesklejšej textúry na kožených látkach a odevoch, hoci sa dá použiť aj na ochranu kože pred vlhkosťou. Po nanesení vosk vytvorí ochrannú bariéru medzi vašimi koženými nohavicami a vlhkosťou v prostredí. Aj keď prší, môžete si byť istí, že vaše kožené nohavice sú plne chránené vďaka voskovému náteru.

  5. Sú dostupné v desiatkach farieb

    Čierna je najčastejšou farbou, v ktorej sa kožené nohavice predávajú. Ak však chcete vytvoriť jedinečný štýl, určite vás poteší, že sú dostupné aj v desiatkach ďalších farieb. Môžete si vybrať z tradičných farieb, ako je hnedá a červená, ako aj z alternatívnych farieb, ako je žltá, fialová, oranžová a zelená. Zmiešaním vášho oblečenia s alternatívnymi farbami, ako sú tieto, vytvoríte dynamickejší vzhľad.

  6. Mali by ste ich pravidelne upravovať

    Ak sa chystáte kúpiť pár nohavíc z pravej kože, mali by ste si zvyknúť ich pravidelne upravovať. Nezamieňajte s čistením alebo umývaním, kondicionovanie sa vzťahuje na aplikáciu prípravku na úpravu kože, ako je napríklad mydlo na sedlo, ktoré hydratuje a hydratuje kožu. V priebehu času môže koža vyschnúť a dokonca prasknúť. Jednoduchým a jednoduchým spôsobom, ako ochrániť kožené nohavice pred takýmto poškodením, je ich kondicionovanie. Kondicionérne produkty ako mydlo na sedlo zvlhčujú a hydratujú kožu, takže už nie je náchylná na poškodenie spôsobené suchom.

  7. Sú chránené pred statickým priľnutím

    Statické priľnutie je frustrujúci problém, ktorý môže zanechať vlákna, vlasy, špinu a nečistoty na vašom oblečení. Vyskytuje sa, keď sa odev alebo doplnky kladne nabijú statickou elektrinou. Určité látky s väčšou pravdepodobnosťou spôsobujú statické priľnutie ako iné. Napríklad vlna má vysoké riziko statického priľnutia. Na druhej strane koža má nízke riziko statického priľnutia. Statická elektrina vzniká, keď sa dva povrchy o seba trú. Keďže kožené nohavice sú tvarovo prispôsobené, neobsahujú viaceré oblasti, ktoré sa o seba trú, čo znamená, že by nemali vytvárať statické priľnutie.

  8. Vydržia dlho

    Povedať, že kožené nohavice vydržia dlho, by bolo podhodnotením. Pri správnej údržbe a starostlivosti môžu trvať viac ako desať rokov. V skutočnosti väčšina ľudí prestane nosiť svoje kožené nohavice, až keď z nich vyrastú. Ak výrazne nepriberiete alebo neschudnete, pravdepodobne ich môžete nosiť ešte dlhšie. Kľúčovou vecou, ktorú si treba zapamätať, je, že kožené nohavice je potrebné udržiavať a starať sa o ne. Ako už bolo spomenuté, kondicionérové kožené nohavice ich ochránia pred poškodením spôsobeným suchom. Spolu s klimatizáciou by ste mali kožené nohavice skladovať aj v prostredí s kontrolovanou klímou. Neodporúča sa ich skladovanie v pivnici alebo v podkroví, pretože tu nie je možné kontrolovať klímu. Pri zvýšenej vlhkosti a teplote môže zaťažiť vaše kožené nohavice. Aby vaše kožené nohavice vydržali, skladujte ich iba vo vnútornom prostredí s kontrolovanou klímou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *